صفحه خانگی arrow آشپزی arrow انواع کوکو arrow کوفته‎های پنیری

کوفته‎های پنیری

پرتال باد و مه بخش آموزش آشپزی و آشپزی آسان قسمت انواع کوکو- کوفته‎های پنیری

انواع کوکو-کوفته‎های پنیریاین کوفته‎های پنیری پر شده با موتزارلا، شامل 3 نوع پنیر مختلف می‎شوند که بسیار آن را خوش طعم می کند؛ پیشنهاد می‎کنم که تمام دستور پخت را انجام بدهید. با این دستور پخت می‎توانید 32 کوفته‎درست کنید. این کوفته‎ها را می توان به راحتی در فریزر گذاشت و مطمئن باشید بعد از آب شدن یخ‎اش هنوز هم خوشمزه باقی خواهد ماند. این کوفته‎ها به یک غذای مورد علاقه‎ی تمام اعضای خانواده یتان تبدیل خواهد شد، شک نداشته باشید!

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده     ‎ 900  گرم
خرده‎نان                   1 لیوان
 پنیر پارمزان          1/2 لیوان
پودر سیر                 1/2 قاشق غذاخوری
 پودر پیاز               1 قاشق چای‎خوری
 نمک خالص            1 قاشق چای‎خوری
ادویه دلخواه         1 قاشق غذاخوری
 رزماری تازه           1 قاشق غذاخوری
 شیر                        1/2 لیوان
 گوجه فرنگی          1/4 لیوان
 تخم مرغ بزرگ       2 عدد

طرز تهیه:
فر را روی 400 درجه از قبل گرم کنید. دو ورق شیرینی‎پزی  را در کنار هم قرار بدهید و کنار بگذارید.  تمام مواد را به جز پنیر موتزارلا و گوجه فرنگی ها را در یک ظرف بزرگ بریزید. با دستان تمیز، مواد را با هم چنگ بزنید، توجه کنید که خیلی به چنگ نزنید . زیادچنگ زدن ممکن است باعث سفت و سخت شدن کوفته‎ها شود.

به اندازه ی 4 قاشق غذاخوریِ پُر، از مخلوط کوفته‎گلوله کرده و روی ظرف یا ورقه ی شیرینی پزی قرار دهید. بعد از اینکه همه‎ی مخلوط گوشت را روی سینی گذاشتید، با دستانی مرطوب گلوله ها را بچرخانید تا حالت توپی بگیرند و سپس آنها را روی سینی برگردانید. مکعب‎های پنیر موتزارلا(نامی عمومی برای انواعی از پنیرهای نیمه نرم ایتالیایی است که از شیر گاو یا گاومیش تهیه می شوند) را داخل کوفته‎ها فشار داده و دوباره آن را بِگَردانید تا شکل کوفته‎پیدا کند.

کوفته‎ها را روی ورق شیرینی پزی قرار داده و به آنها دست نزنید. برای 35 دقیقه بگذارید بپزد، در میانه‎ی راه، سینی‎ها را برگردانید.
کوفته‎ها را از فر بیرون آورده، آنها را درون سس گذاشته(برای سس ، گوجه فرنگی ها را رنده کنید و با کره کمی تفت بدهید و صبر کنید گوجه فرنگی ها رنگ بگیرند )، اجازه دهید برای 30 دقیقه، آرام به جوش و خروش در بیاید. بخشی از پنیرها ممکن است از کوفته‎ها بیرون بریزند. فقط کافی است از میتبال شدن (قلقلی شدن توپ های گوشتی )کوفته‎ها مطمئن شده و در سس بپزید.


اختصاصی خوراکبرچسب ها:
کوفته‎
.
پنیر
.
کوفته با پنیر
.
طرز تهیه کوفته
.
کوفته های ایتالیایی
.مروری برگذشته