صفحه خانگی arrow علمی arrow مقالات معماری arrow معماری مسحورکننده مساجد ایرانی +عکس

معماری مسحورکننده مساجد ایرانی +عکس

پرتال باد و مه بخش مقالات تخصصی علوم ، فنون و فن آوری قسمت مقالات معماری- معماری مسحورکننده مساجد ایرانی +عکس

آکاایران به نقل از برترین ها : وب‌سایت بوردپاندا در مطلبی اختصاصی، زیبایی معماری داخلی مساجد ایران را از نگاه دوربین یک عکاس ایرانی به نام محمد دومیری به تصویر کشیده است.

محمد رضا دومیری گنجی، عکاسی با استعداد از خطّه شمال کشور است. این هنرمند خلاق تصاویری مبهوت کننده از معماری با شکوه مساجد خاورمیانه و به ویژه ایران زمین برداشته که حیرت و شگفتی بسیاری را بر انگیخته است. تصاویری که قطعاً شما هم با مشاهده‌ی آن‌ها زبان به تحسین این هنرمند مازندرانی خواهید گشود.

کلیه بررسی‌ها و کاوش‌های باستان‌شناسی حکایت از آن دارد که سابقه معماری ایران به حدود هزاره هفتم قبل از میلاد می‌رسد. از آن زمان تا کنون پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، بویژه علل مذهبی، توسعه و تکامل یافته‌است. معماری ایران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است: ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان‌های رفیع، ستون‌های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هر یک در عین سادگی معرف شکوه معماری ایران است.

دومیری از زاویه‌ای خاص به هر منظره نگریسته و سعی کرده است در ثبت حتی کوچک‌ترین جزئیات نیز مرتکب اِهمال و کوتاهی نشود. از آنجایی که این بناها در شمار آثار تاریخی به ثبت رسیده‌اند،  محدودیت‌های بالقوه‌ای برای عکاسی در آنها در نظر گرفته شده  و شاید بیشتر از این جهت است که عکس‌های دومیری  به موردی نادرو خاص تبدیل شده‌اند.

مقالات معماری-معماری مسحورکننده مساجد ایرانی +عکس

معماری مسحورکننده مساجد ایرانی +عکس معماری,مساجد ایران,مساجد ایرانی,مقالات معماری


معماری مسحورکننده مساجد ایرانی +عکس معماری,مساجد ایران,مساجد ایرانی,مقالات معماریبرچسب ها:
مساجد ایران
.
مساجد ایرانی
.
مسجد ایرانیان تورنتو
.
مسجد ایرانیان در لندن
.
مسجد ایرانیان در تورنتو
.مروری برگذشته