صفحه خانگی arrow علمی arrow نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی arrow تصویر کنجکاوی2 برای اعزام به مریخ/ ناسا دریل به فضا می‌فرستد

تصویر کنجکاوی2 برای اعزام به مریخ/ ناسا دریل به فضا می‌فرستد

پرتال باد و مه بخش مقالات تخصصی علوم ، فنون و فن آوری قسمت نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی- تصویر کنجکاوی2 برای اعزام به مریخ/ ناسا دریل به فضا می‌فرستد


نجوم ، ستاره شناسی و فضانوردی-تصویر کنجکاوی2 برای اعزام به مریخ/ ناسا دریل به فضا می‌فرستد

اخبار علمی - تصویر کنجکاوی2 برای اعزام به مریخ/ ناسا دریل به فضا می‌فرستد

ناسا که پیش از این کنجکاوی1 را به فضا فرستاده بود تا مارس سال 2021 کنجکاوی شماره 2 را نیز به فضا ارسال خواهد کرد.

مریخ نورد کنجکاوی Curiosity 1 پیچیده ترین کاوشگری است که سازمان فضایی امریکا (ناسا) به سطح مریخ فرستاده است. این مریخ نورد در مدت ماموریت فضایی خود تصاویر مختلفی را از سطح مریخ به زمین مخابره کرده است. اما اکنون ناسا از اعزام کنجکاوی 2 تا مارس سال 2021 خبر داده است.
کنجکاوی جدید نسبت به کنجکاوی قبلی دارای تفاوت های زیادی است که تصاویر زیر گویایی آن است.

کنجکاوی Curiosity 1

 

 

کنجکاوی Curiosity 2

 

 
ناسا در گزارش های مختلفی اعلام کرده است که کنجکاوی شماره2 به ابزار و همینطور تجهیزات جدیدی مجهز خواهد بود تا بتواند اکتشافات روباتیک گسترده تری را روی سیاره سرخ انجام دهد.


کنجکاوی شماره 1 پس از دو سال روی سطح مریخ فرود آمد و به اکتشافات جدید خود پرداخت. پیش بینی می شود اگر کنجکاوی شماره دو نیز در سال 2021 به فضا پرتاب شود تا سال 2023 به سطح مریخ فرود آید.از تجهیزات جدید کنجکاوی 2 می توان به Supercam دوربینی برای اسکن پرتوهای لیزری سبز رنگ، رادارهای مجهز، دریل یا سایر تجهزات پیشرفته ای اشاره کرد که بایستی تا تکمیل شدن این پروژه منتظر ماند.

اخبار علمی - مهر
برچسب ها:
ناسا
.
فضا
.
مریخ نورد
.
سازمان فضایی امریکا
.
اخبار
.مروری برگذشته