صفحه خانگی arrow گالری عکس arrow گالری عکس های جالب و زیبا arrow چاپ سه‌بعدی به آشپزی هم رسید! +عکس

چاپ سه‌بعدی به آشپزی هم رسید! +عکس

پرتال باد و مه بخش گالری عکس آکاایران قسمت گالری عکس های جالب و زیبا- چاپ سه‌بعدی به آشپزی هم رسید! +عکس
ایسنا: «فودینی» نخستین چاپگر سه‌بعدی جهان محسوب می‌شود که قادر به تولید غذا با ترکیبات کاملا تازه و مغذی است.

 پس از طراحی چاپگرهای سه‌بعدی مخصوص چاپ شکلات و پیتزا، نسل جدیدی از چاپگرهای سه‌بعدی طراحی شده است که امکان چاپ غذا را با استفاده از مواد غذایی تازه فراهم می‌کند.

با انتخاب دستور غذای دلخواه، ترکیبات و مواد غذایی مورد نیاز در کپسول مخصوص چاپگر سه‌بعدی فودینی (Foodini)‌ قرار داده می‌شود.

چاپگر بر اساس دستورالعمل‌های پخت که در وب‌سایت شرکت قابل دسترسی است، اقدام به چاپ غذا می‌کند؛ ترکیبات بصورت لایه به لایه بر روی یکدیگر قرار داده می‌شوند و کاربر می‌تواند با استفاده از صفحه لمسی روی دستگاه، شکل غذای چاپی خود را به دلخواه طراحی کند.

برخی غذاها مانند نان یا پیتزا پس از چاپ شدن بوسیله چاپگر سه‌بعدی باید برای پخت درون فر قرار بگیرند.

با استفاده از این چاپگر سه‌بعدی امکان تهیه غذا با ترکیبات سالم در کوتاهترین زمان ممکن و در اشکال مختلف فراهم می‌شود.

نمونه اولیه چاپگر سه‌بعدی فودینی طراحی شده و محققان بدنبال جمع‌آوری بودجه برای تولید تجاری آن هستند؛ پیش‌بینی می‌شود که این دستگاه تا پایان سال جاری میلادی با قیمت 1300 دلار به بازار عرضه شود.

گالری عکس های جالب و زیبا-چاپ سه‌بعدی به آشپزی هم رسید! +عکسچاپ مواد غذایی مختلف با استفاده از چاپگر سه‌بعدیچاپ مواد غذایی مختلف با استفاده از چاپگر سه‌بعدیاستفاده از ترکیبات تازه برای چاپ مواد غذاییقرار دادن لایه به لایه مواد بر روی یکدیگرقرار دادن لایه به لایه مواد بر روی یکدیگرچاپگر سه‌بعدی فودینیبرچسب ها:
غذا
.
گالری عکس های جالب و زیبا
.مروری برگذشته