صفحه خانگی arrow خنده دار طنز خنده بازار arrow جالب انگیز arrow عکسی نادر از پنج صاعقه روی اقیانوس!

عکسی نادر از پنج صاعقه روی اقیانوس!

پرتال باد و مه بخش خنده دار طنز خنده بازار قسمت جالب انگیز- عکسی نادر از پنج صاعقه روی اقیانوس!

این تصویر از امری کارلسون در یک شب طوفانی در اکتبر 2010/مهر 1389 گرفته شده و همان‌طور که می‌بینید، وضعیت امواج دریا چنین تداعی می‌کند که حداقل پنج صاعقه همزمان به دریا اصابت کرده‌اند.
رخ دادن همزمان چند صاعقه پدیده نادری است، چراکه برای رخ دادن صاعقه، بارهای الکتریکی موجود در ابر باید به‌قدری انباشته شوند که اختلاف پتانسیل قابل توجهی بین ابر و زمین ایجاد شود و معمولا در یک ابر، چنین انباشتگی‌های متعددی از بار الکتریکی آن‌هم به طور همزمان به‌ندرت اتفاق می‌افتد. اما آن چه در این تصویر می‌بینید، مربوط به این پدیده نیست.

عکسی نادر از پنج صاعقه روی اقیانوس! - آکا

عکسی نادر از پنج صاعقه روی اقیانوس

جالب انگیز-عکسی نادر از پنج صاعقه روی اقیانوس!در این تصویر، کارلسون دوربین را در نقطه‌ای بسیار مناسب از شهر سن‌بوئناونتورا (مشرف به ساحل ونتورا) قرار داده و برای مدتی طولانی (چند دقیقه) نوردهی کرده است. در پی وقوع صاعقه، نور حاصل منطقه اطراف اصابت صاعقه را روشن می‌کرده و این نقاط با جزئیات مناسب ثبت می‌شدند، اما ازنقاط دورتر جزئیات کمتری ثبت می‌شد. به همین دلیل است که برخلاف اغلب تصاویر نوردهی بلندمدت از دریا، امواج بسیار دقیق ثبت شده‌اند، گویی که صاعقه‌ها همزمان رخ داده‌اند.


منبع: khabaronline.ir

برچسب ها:
عکس صاعقه
.
بار الکتریکی
.
انباشتگی بار الکتریکی
.
صاعقه
.مروری برگذشته