آمریکا به طور کامل از فواد معصوم حمایت می‌کند

پرتال باد و مه بخش اخبار - آکاایران قسمت خبرگزاری ایلنا- آمریکا به طور کامل از فواد معصوم حمایت می‌کند


,آمریکا, حمایت از فواد معصوم, ,خبرگزاری ایلنا

آمریکا به طور کامل از فواد معصوم حمایت می‌کند

خبرگزاری ایلنا-آمریکا به طور کامل از فواد معصوم حمایت می‌کند

مقام‌‌های واشنگتن:
آمریکا به طور کامل از فواد معصوم حمایت می‌کند
معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که واشنگتن از فواد معصوم به عنوان «ضامن قانون اساسی عراق» به طور کامل حمایت می‌کند.

به دنبال موضع‌گیری «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق مبنی بر متهم کردن «فواد معصوم» رییس‌جمهوری این کشور به تخطی از قانون اساسی٬ یکی از مقام‌های ارشد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش به طور کامل از معصوم حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز٬ «برت مک‌گرک» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که واشنگتن از فواد معصوم به عنوان «ضامن قانون اساسی عراق» به طور کامل حمایت می‌کند.

مالکی در سخنرانی تلویزیونی خود فواد معصوم را متهم به تخطی از قانون اساسی کرده و گفته است که قصد دارد از وی به دلیل تعلل در معرفی رئیس‌بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان به عنوان نخست‌وزیر٬ به دادگاه فدرال شکایت کند٬ رخ داد.

قرار بود رییس‌جمهوری عراق تا امروز – دوشنبه - رییس بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان را مامور تشکیل دولت جدید کند اما وی معرفی نخست‌وزیر را تا هشت روز دیگر به تاخیر انداخته است.

نوری المالکی که رهبر «ائتلاف دولت قانون» است٬ این ائتلاف را بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان می‌داند و گفته است که برای سومین بار برای کسب سمت نخست‌وزیری تلاش خواهد کرد.

در همین رابطه٬ نوری المالکی شنبه گذشته با «سلیم الجبوری» رئیس مجلس عراق نیز دیدار کرده بود.

 


منبع:ilna.ir


برچسب ها:
حمایت از فواد معصوم
.
.
خبرگزاری ایلنا
.مروری برگذشته