تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک کار تبلیغاتی است/ کمترین فساد در این دانشگاه وجود دارد

پرتال باد و مه بخش اخبار - آکاایران قسمت خبرگزاری موج- تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک کار تبلیغاتی است/ کمترین فساد در این دانشگاه وجود دارد


,اخبار,ایران,انرژی,خبرگزاری موج

تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک کار تبلیغاتی است/ کمترین فساد در این دانشگاه وجود دارد

خبرگزاری موج-تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک کار تبلیغاتی است/ کمترین فساد در این دانشگاه وجود دارد


رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک کار تبلیغاتی است/ کمترین فساد در این دانشگاه وجود دارد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد یک کار تبلیغاتی است گفت: ما شاهد بروز کمترین فساد در این دانشگاه هستیم
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع‌تشخیص مصلحت نظام درآیین بزرگداشت سی و دومین سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در واحد علوم تحقیقات این دانشگاه برگزار شد، گفت: ما امیدواریم بتوانیم باغبان خوبی برای مجموعه‌ای که امام راحل آن رامفید خواندند باشیم.
هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: ما در دوره جدیدی قرار داریم و آنچه که می‌تواند روح فعالیت‌های ما را به خوبی نشان دهد این است که اصل تأسیس این بنیان عظیم برای رضای خداوند، خدمت به مردم و در مسیر تأمین نیازهای مردم باشد.
رئیس هیأت‌ امنای دانشگاه آزاد گفت: نباید وعده‌هایی بدهیم که از عهده اجرای آن بر نیاییم و باید دقت داشته باشیم که وعده‌ها در حد امکانات و نیازهایمان باشد ضمن اینکه این دانشگاه هیچ هدفی جز اینکه جامعه را از لحاظ علمی و پژوهشی به توسعه دانش‌بنیان برسانیم نداشته‌ایم.
وی با اشاره به این نکته که ما برای جبران عقب‌ماندگی علمی و نیاز مردم برای فعالیت رساندن استعدادهای فرزندانشان دانشگاه آزاد را تأسیس کردیم، گفت: هیچ غرض مادی و سهمی در کار نبود چرا که این دانشگاه ملک خداوند است و به هیچ بشری تعلق ندارد.
هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به حوزه فعالیت دانشگاه آزاد در ایران تصریح کرد: ما بیشتر فعالیت مان در حالی است که اگر پایه‌ها را خوب محکم کنیم و آن را در سطح جهان بالا ببریم،‌ می‌توانیم این خدمت بین‌المللی را انجام دهیم چرا که ما این راه را آغاز کرده‌ایم اما در ابتدای مسیر قرار داریم و اگر اخلاص داشته باشیم می‌توانیم به اهدافمان برسیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پشتوانه‌های دانشگاه آزاد و با تأکید بر اینکه نباید فراموش کنیم که از کجا آمده‌ایم، اظهار داشت: یک مسئله قابل توجه که در زمان انقلاب مغفول بود اما برای ما محسوس بود، شامل کارهایی است که به ملت و مردم ختم می‌شود؛ ما معتقدیم کارهایی که از اقیانوس مردم تغذیه کند هم دوام و هم برکت خواهد داشت.
وی در ادامه با بیان اینکه در دانشگاه آزاد نیز ریشه کار بر مردم متکی بود، یادآور شد: در آن زمان برداشت‌ها طوری بود که کارهای اینچنینی را به مردم نمی‌دادند که البته حضرت امام(ره) در زمان خودشان این مسئله را به خوبی حل کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری این نکته که در آن زمان خیلی‌ها اعتقاد نداشتند که کار به این بزرگی به بخش خصوصی واگذار شود، تصریح کرد: البته این دانشگاه به آن معنا خصوصی نیست چرا که مالکی ندارد و عمومی است اما دولت هم در این دانشگاه، به آن معنا نقشی ندارد.
رفسنجانی خاطر نشان کرد:برخی خیال می‌کنند این دانشگاه از اموال دولتی استفاده کرده در حالی که اینچنین نیست و باید گفت ما هرجا زمینی برای دانشگاه گرفته‌ایم یا خود مردم داده‌اند یا آن را به قیمت روز خریده‌ایم و هیچگاه از دولت چیزی را مجانی نگرفته‌ایم؛ حتی به دولت کمک هم کرده‌ایم.
هاشمی رفسنجانی بر همین اساس به مالیات این دانشگاه به دولت اشاره کرد و اظهار داشت: مالیات این دانشگاه به دولت خیلی زیاد است و گذشته از آن کارهای عمرانی و تربیت نیرو در سطح کشور از سوی این دانشگاه بسیار زیاد است که از طرف خود مردم انجام می‌شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یادآور شد: اگر 10درصد کسانی که در دانشگاه آزاد تعلیمات دیده‌اند به خارج از کشور می‌رفتند بیش از 100میلیارد دلار ارز کشور خارج می‌شد لذا ما این هزینه‌ها را از روی دوش دولت برداشته‌ایم.
وی دانشگاه آزاد را مؤسسه‌ای با بنیان مردمی که اهداف الهی و آسمانی دارد و هدفش خدمت به اسلام، انقلاب و کشور است توصیف کرد و متذکر شد:‌ کمترین فساد و انحراف در دانشگاه آزاد وجود دارد.
هاشمی رفسنجانی در همین زمینه به تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اشاره و تشریح کرد: از اول دولت گذشته از حدود 8 سال پیش شروع به تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد کرده‌اند و هنوز هم ادامه دارد اما هرچه پیدا می‌کنند جواب آن قبلاً داده شده لذا آنها کار تبلیغاتی انجام می‌دهند. هرچند ما هم حرفی نداریم و باید بررسی شود اما معتقدیم فساد و اشکالات جاهای دیگر در اینجا وجود ندارد چرا که خود مردمی که پول می‌دهند نظارت هم می‌کنند.
وی با اشاره به بازدید صبح امروزش از نمایشگاه اختراعات دانشجویان و برگزیدگان دانشگاه آزاد، به لزوم تجاری‌سازی این محصولات تأکید کرد و گفت: برخی از این اطلاعات ثبت بین‌المللی شده و منتظر اجرا است.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه بر اساس سند چشم‌انداز بیست ساله کشور حرکت توسعه باید دانش‌بنیان باشد، خاطرنشان کرد: این یک وظیفه عمومی برای کل کشور است و دانشگاه آزاد نیز با توجه به وسعتش آمادگی پذیرش این مسئله را دارد.
هاشمی رفسنجانی با اشاره به پنج میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد ادامه داد: زمینه‌های اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد بیشتر است چرا که آنها با پول خود تحصیل کرده و در حین تحصیل نیز کار می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه نیاز دیگر این دانشگاه برطرف کردن وابستگی‌های کشور است، گفت: در حرکت ده ساله ما اگر پیش برویم می‌توانیم گام‌های بزرگی برداریم.
وی با بیان اینکه ما در زمینه پزشکی از لحاظ ظرفیت فیزیکی همچون دانشگاه و بیمارستان ظرفیت بالایی داریم، خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی با تجربه و آشنایی که دارد کار را به سرعت پیش می‌برد و این بیمارستان فعلی می‌توانست دو سال پیش راه بیفتد و اگر آنطور که الآن تجهیز می‌شود به اتمام برسد به یکی از بهترین بیمارستان‌های کشور و منطقه تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به لزوم افزایش کیفی دانشگاه آزاد و توانایی چنین کاری گفت: در دوره بعد خواهید دید که چه کشورهایی به دنبال این هستند که واحد دانشگاه آزاد داشته باشند البته قبلاً هم بوده ولی آسان نیست و به هزینه نیاز دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه ما کشوری هستیم که از لحاظ سواد جایگاه خوبی داریم، گفت: کسانی که به خارج از کشور رفته‌اند و اهل علم و کار هستند افتخار ما محسوب می‌شوند و به هر حال ما راه زیادی در پیش داریم.
وی در پایان خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد گفت: من به عنوان یک همکار از شما خواهش می‌کنم که کیفیت کار را جدی بگیرید چرا که اگر ما از لحاظ کمی همینجا بمانیم و اگر کمتر هم بشود مشکلی نیست اما از لحاظ کیفی باید رشد کنیم و کوتاهی نداشته باشیم تا رسالت اصلی خود را انجام دهیم.
گفتنی است در سی و دومین سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی نشان ویژه امام خمینی که برای اولین بار در این مراسم رونمایی شد، به سه پژوهشگر برتر این دانشگاه اعطا شد.
بر اساس این گزارش نشان طلا به محمود قرآن‌نویس - استاد تمام واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در رشته فیزیک پلاسما اعطا شد.
همچنین نشان نقره به حسنعلی زمانی - دانشیار رشته شیمی کاربردی واحد مشهد دانشگاه آزاد اعطا شد.
نشان برنز نیز به گل‌پرور - دانشیار روان شناسی صنعتی سازمانی واحد اصفهان رسید.
به گزارش موج، در پایان این مراسم به پاس حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی از تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد لوح و تندیسی از سوی تشکل‌ها به وی اهدا شد.

منبع:mojnews.com


برچسب ها:
ایران
.
انرژی
.
نفت
.
قیمت
.
بورس
.مروری برگذشته