صفحه خانگی arrow سلامت arrow ادویه جات و سلامت arrow زنجبیل (زنجفیل) چیست

زنجبیل (زنجفیل) چیست

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت ادویه جات و سلامت- زنجبیل (زنجفیل) چیست

زنجبیل (زنجفیل) چیست

زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد میباشد . هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده اید چند بار چای زنجبیل بنوشید ...

خواص زنجبیل  ,خواص دارویی زنجبیل  ,فواید زنجبیل  ,ادویه جات و سلامت

ادویه جات و سلامت-زنجبیل (زنجفیل) چیست

نحوه استفاده :
 در غذاها به عنوان چاشنی، و همچنین مصرفهای داروئی زیادی دارد :
خواص : زنجبیل Ginger
نام علمی Zingibar officinale

خواص داروئی:
این گیاه همراه با گیاهان دیگر بعنوان تقویت کننده معده و بدن بادشکن و ضد نفخ بکار یم رود . همچنین پزشکان چینی جدیدا کشف کرده اند که شربت زنجبیل بهترین داروبرای معالجه زخم معده می باشد.
زنجبیل تازه و شربت زنجبیل با چای زنجبیل در بدن گرما تولید کرده و بدین وسیله مواد سمی و زائد بدن را بصورت عرق از بدن خارج می سازد . این گیاه برای خانم هائیکه عادت ماهیانه آنها عقب می افتند تجویز شده است .

زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد میباشد . هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده اید چند بار چای زنجبیل بنوشید و اگر گلو درد دارید علاوه بر آنکه چای آنرا میل می نمائید با آن نیز قرقره کنید .
زنجبیل را حتی برای کمپرس نیز می توان استفاده کرد که سموم بدن را خارج می سازد . برای این منظورابتدا چای زنجبیل استفاده کنید دستمالی را با آن آغشته و آب اضافی آنرا فشار داده در محل زخم یا درد بگذارید .
شربت زنجبیل برای زخم معده بسیار مفید است .مبتلایان به زخم معده باید هر روز قبل از غذا یک قاشق چایخوری از این شربت را همراه با کمی آب بنوشید زخم معده آنهاپس از مدتی التیام خواهد یافت
منبع : کتب طب سنتی


برچسب ها:
خواص دارویی زنجبیل
.
فواید زنجبیل
.
خاصیت زنجبیل
.
زنجبیل در طب سنتی
.
فواید درمانی زنجبیل
.مروری برگذشته