صفحه خانگی arrow سلامت arrow مقالات پزشکی و بهداشتی arrow عجیب ترین مخفیگاه باکتری های خطرناک

عجیب ترین مخفیگاه باکتری های خطرناک

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت مقالات پزشکی و بهداشتی- عجیب ترین مخفیگاه باکتری های خطرناک

مقالات پزشکی و بهداشتی-عجیب ترین مخفیگاه باکتری های خطرناک

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد باکتری‌ها در لنزهای چشمی در مدت زمان زیادی در آن ماندگار و مستقر می‌شوند و با مواد ضدعفونی ویژه لنز به راحتی نابود نمی‌شوند...

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد باکتری‌ها در لنزهای چشمی در مدت زمان زیادی در آن ماندگار و مستقر می‌شوند و با مواد ضدعفونی ویژه لنز به راحتی نابود نمی‌شوند.
میکروب‌های موجود در لنزهای چشمی که اغلب در‌‌ همان چند وهله اول استفاده از لنز بر روی آن ساکن می‌شوند باعث ایجاد التهاب و زخم قرنیه می‌شوند که می‌تواند در ‌‌نهایت منجر به از دست دادن بینایی شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند کراتیت میکروبی یکی از بد‌ترین میکروب‌ها در لنزهای چشمی است که محققان دریافته‌اند این کراتیت باعث ایچاد زخم می‌شود و تنها با محلول‌های ضد عفونی قوی که به مقدار کم در بازار‌ها وجود دارد قابل از بین بردن است.

نتایج مطالعات نشان می‌دهند استفاده از لنزهای چشمی به ویژه نوع ارزان قیمت و بی‌کیفیت آن موجب آسیب‌رسانی به چشم‌ها و عفونت‌ در آن می‌شود از این رو استفاده از آن باید در بین کاربران بسیار محدود شود.
نتایج مطالعات نشان می‌دهند لنزهای چشمی را بعد از هر بار استفاده باید ضدعفونی کرد و سپس آنها را در جعبهٔ مربوط به خودش قرار داد و تاریخ انقضای لنز‌ها از مواردی است ک حتما باید به آن دقت کرد.منبع : tabnak.ir


برچسب ها:
لنز چشمی
.
لنز
.
لنز گذاشتن
.
مقالات پزشکی و بهداشتی
.مروری برگذشته