صفحه خانگی arrow سلامت arrow مقالات پزشکی و بهداشتی arrow جراحی زیبایی شکم چه خطراتی دارد؟

جراحی زیبایی شکم چه خطراتی دارد؟

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت مقالات پزشکی و بهداشتی- جراحی زیبایی شکم چه خطراتی دارد؟

مقالات پزشکی و بهداشتی-جراحی زیبایی شکم چه خطراتی دارد؟


مطالعه ای که به تازگی انجام شده است نشان می دهد از هر پنج نفری که در انگلیس تحت عمل جراحی زیبایی شکم قرار گرفته اند یک نفر با خطر عفونت شدید مواجه شده است. جراحی برداشتن پوست و چربی اضافی شکم می تواند به ترمیم ضعیف زخم ها و بروز عفونت شدید منجر شود.

این مطالعه که به تازگی انجام شده است همچنین نشان می دهد که هر چقدر بیمار چاق تر باشد عوارض جراحی بدتر خواهد بود. در این مطالعه محققان دانشگاه تگزاس در آمریکا خطرات جراحی زیبایی شکم را در افرادی که وزن زیادی از دست داده بودند، بررسی کردند. هزاران انگلیسی هر سال عمل جراحی زیبایی شکم انجام می دهند. در جریان این عمل جراحی پوست و چربی اضافی شکم برداشته می شود و عضلات در موقعیت جدیدی قرار داده می شوند.

محققان در این مطالعه با بررسی 450 مورد از افرادی که پس از کاهش وزن تحت عمل جراحی صاف کردن شکم قرار گرفته بودند متوجه شدند که 20 درصد این افراد دچار عارضه شدند و در این میان احتمال ابتلا به عارضه بعد از جراحی در افرادی که وزن بیشتری را از دست داده بودند دو برابر بیشتر بود. ترمیم ضعیف زخم ها، ابتلا به عفونت و باز شدن زخم از عوارضی هستتد که در میان افرادی که بیشترین میزان وزن را کاهش داده بودند به اندازه قابل توجهی مشاهده شد.

گمان می رود که علت افزایش خطر زیاد این عوارض به دلیل کمبود مواد مغذی و تغییرات در پوست باشد.

منبع : ایرنا


برچسب ها:
جراحی زیبایی شکم
.
برداشتن چربی های شکم
.
جراحی شکم و عفونت
.
عوارض جراحی زیبایی شکم
.
مقالات پزشکی و بهداشتی
.مروری برگذشته