صفحه خانگی arrow سلامت arrow مقالات مخصوص چاق ها arrow سیکس پک دور از دسترس نیست!

سیکس پک دور از دسترس نیست!

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت مقالات مخصوص چاق ها- سیکس پک دور از دسترس نیست!
آکاایران به نقل از مجله زندگی ایده آل: علت‌ تجمع چربی در بدن مخصوصا در شکم و پهلوها بی‌تحرکی و پرخوری است. از این رو افرادی که سبک زندگی کم‌تحرک و بدون ورزش را دنبال می‌کنند کم‌کم چربی‌ها در بدن‌شان تجمع پیدا می‌کند. به‌طور معمول از اولین قسمت‌های بدن که دچار این مشکل می‌شوند، شکم و پهلو‌ها هستند.

به دنبال این وضعیت ممکن است بعضی افراد متوجه شوند که سایز کمر و شکم لباس‌ها برای‌شان تنگ شده و به همین خاطر دچار عذاب‌وجدان شوند. شاید این افراد به خودشان بگویند کاش کمی رعایت کرده بودم! بهترین توصیه به این افراد این است که گذشته‌ها گذشته‌ و بهتر است برای رهایی از این عذاب وجدان همت کنید تا بتوانید این چربی‌ها را از بین ببرید.

چطور چربی‌ها را بسوزانیم؟

اولا صبور باشید و فکر نکنید که باید یک‌شبه راه صدساله را بپیمایید، بنابراین از رژیم‌های غیراصولی و نخوردن‌های سخت خودداری کنید، چراکه به سلامت شما آسیب می‌رسانند. پس باید یک رژیم غذایی منطقی و اصولی را رعایت کنید. از طرفی حتما باید برنامه ورزشی منظمی داشته باشید.

مقالات مخصوص چاق ها-سیکس پک دور از دسترس نیست!منظور این نیست که صبح تا شب مثل یک ورزشکار حرفه‌ای ورزش کنید، بلکه هدف این است که جهت افزایش متابولیسم بدن خود از ورزش‌های هوازی کمک بگیرید. پس اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوبی برسید در انجام ورزش‌ها کاملا جدی باشید.

در بعضی از شرایط شاید نیاز به مصرف مکمل‌های غذایی چربی‌سوز هم داشته باشید که توصیه می‌شود از مصرف خودسرانه آنها خودداری کنید؛ تجویز آنها باید توسط افراد آگاه و ترجیحا پزشکان صورت گیرد. با رعایت دقیق یک برنامه غذایی و ورزش مناسب به‌راحتی و ظرف مدت کوتاهی مشکل چربی‌های شکم و پهلوی شما حل خواهد شد و کم‌کم شکمی زیبا با قوام عضلانی سفت پیدا خواهید کرد.

رژیم غذایی مناسب

از رژیم‌های غیراصولی پرهیز کنید. نخوردن روش خوبی برای چربی از دست دادن نیست و باعث عوارض جانبی زیادی می‌شود، پس نباید نخورید بلکه باید درست بخورید. منظور از درست خوردن یعنی استفاده بیشتر از مواد غذایی با کالری کم و استفاده کمتر از مواد غذایی با کالری زیاد. این نوع رژیم به زبان کاربردی‌تر یعنی رعایت چهار اصل زیر:

اول: سرخ کردنی و روغن را فعلا فراموش کنید.

دوم: از هر نوع ماده قندی مصنوعی مثل آب نبات، قند و شکلات پرهیز کنید.

سوم: مصرف مواد نشاسته‌ای مثل نان، برنج، سیب‌زمینی و... را در حد توان به حد اقل رسانده و مصرف آب را به حداکثر برسانید.

چهارم: هنگام گرسنگی سعی کنید بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید.

ورزش‌های چربی‌سوز

روزی یک‌بار و هر بار 20 تا 40 دقیقه را به این ورزش‌ها اختصاص دهید. در این دسته از ورزش‌ها می‌توانید از تردمیل، دوچرخه ثابت یا دستگاه اسکی فضایی استفاده کنید. اگر این وسایل را در دسترس ندارید از دویدن آرام یا پیاده‌روی تند کمک بگیرید. هنگام این ورزش‌ها شدت باید طوری باشد که اولا برای‌تان قابل انجام باشد و ثانیا ضربان قلب‌تان به حد کافی بالا برود.

زمان ورزش براساس میزان چربی و توان بدنی‌تان فرق می‌کند اما سعی کنید به هیچ عنوان کمتر از 20 دقیقه نباشد.

دستگاه‌های لاغری موضعی

در کنار رعایت رژیم غذایی و ورزش‌های مناسب می‌توان از روش‌های کمکی دیگری برای نتیجه‌گیری زودتر استفاده کرد؛ یکی از این روش‌ها دستگاه‌های لاغری موضعی هستند که مکانیسم‌های متفاوتی دارند ولی عمده‌ترین آنها بر مبنای امواج اولترا سوند یا رادیو فرکوئنسی هستند.

ورزش‌های شکل‌دهنده شکم

هدف این است که عضلات شکم شما فرم زیبایی بگیرند و قوام یا تونیسیته آنها افزایش یابد، بنابراین وقتی چربی‌های شکم شما (توسط رژیم غذایی و برنامه ورزشی هوازی) آب شدند، عضلات زیر آنها فرم یافته و زیبا می‌شوند و این همان چیزی است که به‌نام عضلات شش تکه‌‌ای شکم یا Six Packs نامیده می‌شود. انجام این حرکات توان و قوام عضلات شکم را زیاد می‌کند پس با انجام آنها کم‌کم متوجه این موضوع خواهید شد.

اینگونه حرکات مخصوصا در ماه‌های بعد از اتمام بارداری به خانم‌ها در راستای ازبین بردن افتادگی عضلات شکم بسیار کمک می‌کند. پس برای قوام گرفتن و زیبا کردن عضلات شکم هفته‌ای سه نوبت و در هر نوبت تمرینات زیر را انجام دهید.

چرخش پایین‌تنه با توپ


به پشت دراز بکشید و دست‌ها را از طرفین باز کنید. یک توپ کوچک را بین زانوها نگه دارید. در مرحله اول سر و شانه‌ها را از زمین بلند کنید و در مرحله دوم درحالی‌که سر و شانه مستقیما بالاست، نیمه پایین تنه را به چپ بچرخانید دو ثانیه مکث کرده سپس به راست بچرخانید. حالا مجددا دو ثانیه به چپ و دو ثانیه به راست و... این حرکت را برای هر طرف پنج‌بار انجام دهید.

چرخش کمر با توپ


درحالی‌که روی زمین نشسته‌اید پاها را به‌صورت جفت بالا بیاورید. هر دو پا به هم چسبیده و از زانو خم باشد. حالا توپ کوچکی را با هر دو دست بگیرید و کمر را به چپ و راست بچرخانید. این حرکت را سه‌بار و هر بار 15 تکرار در هر طرف انجام دهید.

حرکت کرانچ با ماشین


روی دستگاه ماشین کرانچ بنشینید و وزنه آن را در حد توان‌تان تنظیم کنید سپس طبق شکل از حالت شروع که کمر صاف است پایین بروید و کمر را خم کنید. این حرکت را سه تا چهار ست و در هر ست حدود 15 تا 20 تکرار انجام دهید. این حرکات را با آرامش و تمرکز انجام دهید.

لمس پاشنه از پهلو


به پشت بخوابید، کف پاها روی زمین و زانو خم باشد، حال از طرفین تا جایی خم شوید که با دست‌تان پاشنه‌ها را لمس کنید. این حرکت را سه بار و هر بار 10 تکرار برای هر طرف انجام دهید.


برچسب ها:
سیکس پک
.
تناسب اندام
.
کوچک کردن شکم
.
سیکس پک
.
سیکس پک در یک ماه
.مروری برگذشته