صفحه خانگی arrow سلامت arrow نگهداری و سلامت سالمندان arrow سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت نگهداری و سلامت سالمندان- سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

دانشمندان استرالیایی از سم بوتاکس برای مطالعه نحوه انتقال پیام های عصبی بین سلول های عصبی یا نورون ها(neuron) استفاده کردند.

,سالمند،دوران سالمندی،سالمندان،سالمند و سلامت،ورزش

سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

نگهداری و سلامت سالمندان-سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

به گزارش پایگاه اینترنتی Medlineplus.com دانشمندان با استفاده از سم بوتاکس توانستند مهم ترین فعالیت سلول های عصبی را که در فرآیندهایی مانند حافظه و یادگیری دخالت دارد، کشف کنند.

این کشف جدید، گام بزرگی در درمان اختلالات عصبی تخریب کننده مانند آلزایمر یا بیماری های روانی مانند افسردگی محسوب می شود.

این دانشمندان از سم بوتاکس استفاده کردند تا فرآیندهای شیمیایی بر روی چربی و پروتیین را در سلول عصبی طی عمل اگزوسیتوز یا خارج سازی از سلول کشف کنند.

بوتاکس سم باکتری بوتولیسم است. این سم کاربردهای دارویی و درمانی بسیاری دارد و با تزریق این سم می توان از بروز چین و چروک در صورت پیش گیری کرد. به علاوه از این سم برای درمان تعریق بیش از حد و نوعی تیک غیرارادی عصبی؛ لوچی؛ لرزش صدا؛ سر و اندام ها؛ سفتی دردناک ماهیچه؛ گرفتگی عضلانی و لکنت زبان استفاده می شود.

در این تحقیق، محققان با استفاده از سم بوتاکس ثابت کردند، غشای فسفو اینوزیتیدی در فرآیند انتقال پیام توسط واسطه های عصبی به خارج از سلول عصبی نقش کلیدی دارد.

نتایج این مطالعه در نشریه Journal molecular biology of the cell به چاپ رسیده است.

*


برچسب ها:مروری برگذشته