صفحه خانگی arrow سلامت arrow تغذیه سالم زندگی سالم arrow پروبیوتیک‌ها: این‌بار برای مقابله با سرماخوردگی

پروبیوتیک‌ها: این‌بار برای مقابله با سرماخوردگی

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت تغذیه سالم زندگی سالم- پروبیوتیک‌ها: این‌بار برای مقابله با سرماخوردگی

پروبیوتیک‌ها: این‌بار برای مقابله با سرماخوردگی

جذب زیاد پروبیوتیک‌ها احتمال سرماخوردگی را در بین بزرگ‌سالان کاهش می‌دهد.

پروبیوتیک‌

پروبیوتیک‌ها: این‌بار برای مقابله با سرماخوردگی

تغذیه سالم زندگی سالم-پروبیوتیک‌ها: این‌بار برای مقابله با سرماخوردگی

 

پروبیوتیک‌ها برای سلامت روده موثر‌ند و می‌توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند.

نتایج یک پژوهش جدید استرالیایی که در Clinical Nutrition به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌ها برای پیشگیری از سرماخوردگی موثرند.

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که در روده جا خوش کرده‌اند. این میکروارگانیسم‌ها در محصولات غذایی مختلفی مانند ماست‌های حاوی پروبیوتیک وجود دارند. البته مکمل‌های غذایی پروبیوتیک‌ها نیز وجود دارد که در صورت لزوم می‌توانید مصرف کنید.

 

هدف این پژوهش بررسی تأثیر پروبیوتیک‌ها روی کاهش خطر بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی در بین افراد بزرگ‌سال و سالم بوده است. برای رسیدن به این هدف محققان استرالیایی روی 465 داوطلب بررسی‌هایی انجام دادند.

 

داوطلب‌ها از بین زن‌ها و مردهای حدوداً 35 ساله انتخاب شده و به 3 گروه تقسیم شدند. دو گروه اول از انواع پروبیوتیک‌ها مصرف کردند و گروه سوم پلاسبو یا همان دارونما دریافت کردند.

 

بعد از حدود 150 روز بررسی‌ها نشان داد که خطر سرماخوردگی در بین افرادی که پروبیوتیک دریافت کرده بودند به میزان 27 درصد کمتر از گروهی بوده است که پلاسبو مصرف کرده بودند.

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که در روده جا خوش کرده‌اند.

این میکروارگانیسم‌ها در محصولات غذایی مختلفی مانند ماست‌های حاوی

پروبیوتیک وجود دارند

محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف مکمل‌های پروبیوتیک خطر سرماخوردگی را در بین افراد بزرگ‌سال و فعال کاهش داده و باعث بهبود فعالیت‌های جسمی آن‌ها می‌شود.

به عقیده‌ی متخصصان افرادی که در برابر سرماخوردگی حساس هستند می‌توانند برای تقویت سیستم ایمنی خود در زمستان از مکمل‌های پروبیوتیک استفاده کنند. البته توصیه می‌کنیم قبل از مصرف این مکمل‌ها با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

ترجمه: فاطمه مهدی پور


برچسب ها:مروری برگذشته