صفحه خانگی arrow سلامت arrow تغذیه سالم زندگی سالم arrow تقویت حافظه با عسل و کنجد در زمان امتحانات

تقویت حافظه با عسل و کنجد در زمان امتحانات

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت تغذیه سالم زندگی سالم- تقویت حافظه با عسل و کنجد در زمان امتحانات
خبرگزاری ایسنا: دانش آموزان در این ایام هرگز صبحانه خوردن را فراموش نکنند چون مصرف صبحانه، گلوکز مورد نیاز برای فعالیت مغز را تامین میکند.

همچنین مصرف عسل به ویژه به همراه کنجد به تقویت حافظه و به خاطرآوردن مطالب درسی کمک میکند.

دانش آموزان برای داشتن خواب راحت، باید شب قبل از امتحان یک لیوان شیر گرم پیش از خواب میل کنند، از مصرف قهوه، چای یا نوشابه گازدار کولا از حدود شش ساعت قبل از خواب پرهیز کنند و مصرف این مواد را در طول روز به حداقل برسانند.

تغذیه سالم زندگی سالم-تقویت حافظه با عسل و کنجد در زمان امتحاناتمصرف برخی مواد در میان وعده آخر شب پیش از امتحان به کاهش اضطراب و داشتن خواب راحت کمک میکند، این مواد عبارتند از لوبیا، سویا و محصولات سویا، موز، تخم مرغ، ماهی، گردو، شیر و لبنیات.

همچنین کم خونی سبب ایجاد بیحوصلگی، خستگی و عدم تمرکز میشود. دانش آموزان برای پیشگیری از این حالت در ایام امتحان و قبل از آن هم باید از منابع غذایی حاوی آهن مانند گوشت، جگر، حبوبات، خشکبار و انواع مغزها (گردو، بادام، فندق، پسته) استفاده کنند. همچنین خوردن مواد غذایی حاوی پروتئین و کلسیم در صبحانه در ایجاد آرامش مؤثر است.

تخم مرغ و لبنیات منابع غذایی خوبی برای تامین این مواد مغذی هستند.

گفتنی است، برای غلبه بر اضطراب و خستگی در این ایام باید مواد غذایی مغذی و متعادل همراه با استراحت کافی و منظم وجود داشته باشد.

مصرف میوه و سبزی تازه مواد لازم برای غلبه بر خستگی را در اختیار دانش آموز قرار میدهد، مصرف قند و شکر و مربا به مقدار زیاد سبب ایجاد خستگی، سردرد و اختلال در تمرکز حواس میشود.

مصرف انواع نان هم در وعده صبحانه میتواند انرژی لازم و کافی برای زمان امتحان و پیشگیری از گرسنگی را فراهم کند.


برچسب ها:
عسل
.
کنجد
.
تغذیه سالم زندگی سالم
.مروری برگذشته