صفحه خانگی arrow سلامت arrow تغذیه سالم زندگی سالم arrow ورود این مواد غذایی به خانه تان ممنوع است!!

ورود این مواد غذایی به خانه تان ممنوع است!!

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت تغذیه سالم زندگی سالم- ورود این مواد غذایی به خانه تان ممنوع است!!

تغذیه سالم زندگی سالم-ورود این مواد غذایی به خانه تان ممنوع است!!

برای کند کردن روند پیری و داشتن احساس جوانی و شادابی بیشتر باید مانع از ورود چند کالا به منزل شد.

هر روز در معرض صدها ماده شیمیایی از جمله افزودنی های غذایی و مواد بهداشتی در شامپوها، صابون ها و لوازم آرایشی قرار می گیریم. این سموم یا مواد شیمیایی که وارد منزل می کنیم، پس از استفاده وارد بدن ما می شود و مشکلاتی مانند حساسیت، خستگی مفرط، سرفه، سردرد و ... به وجود می آورد. برای کند کردن روند پیری و داشتن احساس جوانی و شادابی بیشتر باید مانع از ورود چند کالا به منزل شد.

موادغذایی حاوی افزودنی، رنگ مصنوعی و شیرین کننده های غیرطبیعی
در برخی موارد، در تولید سبزی و میوه از حشره کش ها استفاده می شود که سیستم عصبی حشرات را از بین می برد، استفاده از این موادغذایی می تواند همان اثر را روی سیستم عصبی انسان بگذارد. بنابراین تا حد امکان از فرآورده های ارگانیک استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ های مصنوعی در تهیه موادغذایی در اروپا منع شده است زیرا باعث بیش فعالی کودکان می شود. بنابراین از خوردن مواد حاوی رنگ های خوراکی و نوشیدنی های صنعتی، کیک، شیرینی و غذاهای فرآوری شده خودداری و قبل از خرید هر ماده غذایی به محتویات آن توجه کنید. از مصرف مواد حاوی شیرین کننده مصنوعی به ویژه اسپارتم (نوعی ماده شیمیایی مصنوعی) باید پرهیز شود.اسپارتم در نوشابه های رژیمی، آدامس های رژیمی، آب نبات ها، ماست، سریلاک های صبحانه و ... موجود است. نتایج سه تحقیق آزمایشگاهی نشان می دهد، این شیرین کننده های مصنوعی سرطان خون، سرطان کلیه و سرطان های دیگر در نمونه های آزمایشگاهی ایجاد می کند.

هر کالایی که دارای برچسب ضدباکتریایی است
تریکلوسان نوعی ماده شیمیایی حشره کش است. در صابون های ضدباکتریایی، دئودورانت های بوگیر بدن، کرم های ضدآکنه و برخی خمیردندان ها موجود است. این ماده در نمونه های آزمایشگاهی باعث اختلال عملکرد غدد درون ریز می شود. استفاده از صابون ها و محصولات بهداشتی ضدباکتریایی می تواند باعث رشد باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک شود. صابون های ضدباکتری اثر بهتری نسبت به صابون های معمولی در از بین بردن میکروب ها ندارد.

رایحه های مصنوعی
رایحه مصنوعی در خوشبو کننده هوا، صابون، شامپو، دئودورانت و ... یافت می شود. رایحه های مصنوعی حاوی فیتالیتس است که ناهنجاری های هورمونی، نقص هنگام تولد، مشکلات تناسلی، سردردهای میگرنی، حساسیت و حمله آسم ایجاد می کند. علاوه بر این، رایحه های مصنوعی می تواند حاوی سم باشد.
به جای آن از رایحه های طبیعی، گیاهی یا صد در صد روغن طبیعی آن استفاده کنید. برای خوشبو کردن هوای اتاق می توانید از پوست لیموی تازه استفاده کنید.


منبع : khorasannews.com


برچسب ها:
مواد غذایی مضر برای بدن
.
این مواد غذایی را مصرف نکنید
.
تغذیه سالم زندگی سالم
.مروری برگذشته