صفحه خانگی arrow سلامت arrow ترک اعتیاد و سلامت arrow از مرگ زودهنگام پیشگیری کنید

از مرگ زودهنگام پیشگیری کنید

پرتال باد و مه بخش مقالات سلامت قسمت ترک اعتیاد و سلامت- از مرگ زودهنگام پیشگیری کنید

ترک اعتیاد و سلامت-از مرگ زودهنگام پیشگیری کنید

سیگار و فشار خون دو عامل اصلی بیمارهای قلبی و عروقی به حساب می آیند.

براساس نتایج تحقیقی که اخیرا منتشر شد با شیوه زندگی سالم می توان تا سال 2025 از مرگ زود هنگام دست کم 37 میلیون نفر در سطح جهان جلوگیری کرد. بر اساس گزارشی که در مجله پزشکی لانست انگلیس منتشر شد دانشمندان امپریال کالج لندن اعلام کردند حذف یا کاهش شش عامل خطرناک برای سلامت انسان از جمله سیگار، الکل و نمک زمینه را برای جلوگیری یا تاخیر در مرگ 37 میلیون نفر فراهم می کند.

عوامل زندگی بسیار سالم را کاهش مصرف سیگار به یک سوم یا نصف، کاهش 10 درصدی الکل، کاهش 30 درصدی مصرف نمک، کاهش 25 درصدی شمار افراد مبتلا به فشار خون و توقف روند افزایش چاقی و دیابت تشکیل می دهند. این اقدامات زمینه را برای جلوگیری و تاخیر در مرگ بیش از 16 میلیون فرد 30 تا 70 سال و جلوگیری از مرگ زود هنگام 21 میلیون فرد بالای 70 سال فراهم می کند.
سیگار و فشار خون دو عامل اصلی بیمارهای قلبی و عروقی به حساب می آیند که با دارو، تحرکات بدنی و کاهش مصرف نمک می توان از آنها جلوگیری کرد.

مجید عزتی، پژوهشگر اصلی این تحقیق اعلام کرد با این اقدامات می توان از مرگ زود هنگام 31 میلیون نفر که در آمد کم و متوسط دارند، جلوگیری کرد یا مرگ آنها را به تاخیر انداخت. به گفته این متخصص سلامت، تغذیه و محیط زیست، رعایت این عوامل زندگی بسیار سالم مرگ ناشی از بیمارهای قلبی و عروقی و تنفسی، سرطان معده و ریه را به شدت کاهش می دهد و روند مرگ ناشی از دیابت معکوس خواهد شد.

منبع : واحد مرکزی خبر


برچسب ها:
زندگی سالم و مرگ زودرس
.
الکل و مرگ زودرس
.
سیگار و مرگ زودرس
.
فشارخون بالا
.
نمک و فشارخون
.مروری برگذشته