بخشش عاملان جنایت هولناک قبل از قصاص

پرتال باد و مه بخش مقالات خانه و خانواده و روانشناسی قسمت آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو- بخشش عاملان جنایت هولناک قبل از قصاص


اخبار حوادث - بخشش عاملان جنایت هولناک قبل از قصاص

سه مرد که پس از جنایت، جسد قربانی خود را با اسید سوزانده بودند با گذشت 11 سال از جنایت با رضایت تنها دختر مقتول از چوبه‌دار نجات پیدا کردند.

به گزارش اعتماد، پنجم مهرماه سال 82 مردی با مراجعه به پلیس ورامین از کشف اسکلتی در باغش خبر داد. در ادامه تیمی از ماموران با حضور در محل متوجه شدند زمان زیادی از دفن جسد می‌گذرد و عاملان این جنایت پس از کشتن مقتول جسد او را دفن کرده‌اند. پس از بررسی‌های مقدماتی بقایای اسکلت به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان برای شناسایی هویت مقتول به بررسی پرونده افراد ناپدید شده پرداختند. در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت ماموران متوجه ناپدید شدن مرموز مردی به نام میثم شدند که از دو هفته قبل از خانه خارج و دیگر بازنگشته بود.

با توجه به اینکه مغازه میثم در نزدیکی محل کشف جسد بود کارآگاهان احتمال دادند اسکلت متعلق به میثم باشد. با کشف این سرنخ دختر میثم به اداره آگاهی احضار شد که توانست از بقایای لباس‌ها پدرش را شناسایی کند. با شناسایی هویت مقتول روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله تازه‌یی شد و کارآگاهان با ردیابی‌های پلیسی متوجه شدند میثم با مردی به نام اکبر اختلاف دارد.

اکبر دستگیر و به اداره آگاهی احضار شد که در بازجویی‌ها به ارتکاب این جنایت اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل برای مقتول یک وام گرفتم اما او قسط‌هایش را پرداخت نمی‌کرد همین موضوع باعث اختلاف ما شد.

یک روز که به خانه آمدم متوجه شدم همسرم ناراحت است وقتی دلیلش را پرسیدم گفت: میثم به زور وارد خانه شده و وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است همان زمان به همسرم قول دادم که انتقام این کار را از میثم بگیرم. روز حادثه همراه برادرم و یکی از دوستانم میثم را به بهانه‌یی به باغ کشانده و هر کدام سه ضربه چاقو به او زدیم بعد هم روی جسد اسید ریختیم. با این اعترافات دو همدست متهم نیز دستگیر و پس از محاکمه در شعبه 71 دادگاه کیفری به قصاص محکوم شدند.

حکم قصاص نیز در شعبه 37 دیوان عالی کشور تایید شد. در حالی که شمارش معکوس برای اجرای حکم آغاز شده بود تنها دختر مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی عاملان قتل پدرش را بخشید.

صبح دیروز جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران برگزار و متهمان از جنبه عمومی جرم به دفاع از خود پرداختند. سه متهم پرونده با قبول اتهامات‌شان از دادگاه درخواست بخشش کردند. پس از آخرین دفاعیات متهمان، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند. 

اخبار حوادث - اعتماد

 
برچسب ها:
قصاص
.
اخبار
.
جسد
.
قتل
.
قاتل
.مروری برگذشته