صفحه خانگی arrow خانواده arrow آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو arrow این بیماری ناشی از پاک نکردن آرایش چشم هاست

این بیماری ناشی از پاک نکردن آرایش چشم هاست

پرتال باد و مه بخش مقالات خانه و خانواده و روانشناسی قسمت آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو- این بیماری ناشی از پاک نکردن آرایش چشم هاست

آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو-این بیماری ناشی از پاک نکردن آرایش چشم هاست

رعایت نکردن بهداشت، ورود گرد و غبار و دود ماشین از عوامل مستعد کننده این عارضه است.

یک فوق‌تخصص پیوند قرنیه با اشاره این‌که بی توجهی به رعایت بهداشت چشم از عوامل مستعدکننده «شالازیون»‌است، گفت: این عارضه در زنان شیوع بیشتری دارد که به علت شست‌وشوی نامناسب آرایش چشم‌ها ایجاد می‌شود.

دکتر محمدرضا فرتوک زاده با اشاره به این که شالازیون اغلب با گل مژه اشتباه گرفته می شود، افزود: این عارضه در اثر تجمع غدد چربی پلک ایجاد می شود که در صورت بی توجهی به درمان به موقع تبدیل به یک توده کوچک برجسته، سفت و بدون درد می شود. البته اگر در سه هفته اول ابتلا به بیماری، کمپرس آب گرم (پارچه ای خیس شده با آب گرم روی پلک بسته) به مدت چند دقیقه یا شست و شوی روزانه چشم انجام گیرد، این عارضه به طور کامل درمان می شود.

وی با اشاره به این که رعایت نکردن بهداشت، ورود گرد و غبار و دود ماشین از عوامل مستعد کننده این عارضه است، اظهارکرد: بیشتر زنان مبتلا به این بیماری می شوند، چرا که اغلب پس از آرایش، چشم های خود را کامل شست و شو نمی دهند.

منبع : ایسنا


برچسب ها:
قرنیه
.
چشم پزشک
.
گل مژه
.
پاک کردن آرایش چشم
.
شسشتشوی چشم
.مروری برگذشته