صفحه خانگی arrow خانواده arrow آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو arrow کلاهبرداری میلیاردی وکیل قلابی در سفرهای استانی

کلاهبرداری میلیاردی وکیل قلابی در سفرهای استانی

پرتال باد و مه بخش مقالات خانه و خانواده و روانشناسی قسمت آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو- کلاهبرداری میلیاردی وکیل قلابی در سفرهای استانی


اخبار حوادث - کلاهبرداری میلیاردی وکیل قلابی در سفرهای استانی

مرد میانسال با سفر به استان‌های مختلف، خودش را وکیل معرفی می‌کرد و دست به کلاهبرداری از طعمه‌هایش می‌زد.

به گزارش همشهری، کمترین مبلغ کلاهبرداری او 100میلیون تومان است و احتمال می‌رود که وی از این طریق میلیاردها تومان به جیب زده باشد.

رفتار و ظاهر این مرد به‌گونه‌ای بود که شاید شما هم اگر برای نخستین بار او را می‌دیدید، ادعاهایش را باور می‌کردید. این مرد که فوق لیسانس حقوق دارد، لبا‌س‌هایی شیک به تن می‌کرد و به مقابل دادسراها می‌رفت تا طعمه‌هایش را شکار کند.

او می‌دانست بسیاری از کسانی که در تعزیرات پرونده‌ دارند، تاجران و صاحبان واحدهای تولیدی هستند و به همین دلیل طعمه‌هایش را از بین آنها انتخاب می‌کرد. مرد کلاهبردار وقتی می‌دید فردی از سوی تعزیرات جریمه میلیاردی شده است، به سراغش می‌رفت و خودش را وکیل جا می‌زد. آشنا بودن به مسائل حقوقی به او کمک می‌کرد تا راحت‌تر مالباختگان را فریب دهد و پس از آن مدعی می‌شد که آشنایان و نفوذ زیادی در مراجع قضایی دارد و به راحتی می‌تواند جریمه را به حداقل برساند.

مرد کلاهبردار وقتی می‌دید طعمه‌اش فریب حرف‌های او را خورده، آخرین مرحله از نقشه‌اش را به اجرا می‌گذاشت. این مرد که با نشان دادن کارت‌ها و مدارک جعلی اعتماد مالباخته را جلب کرده بود، برای کاهش جریمه درخواست مبلغی میلیونی می‌کرد و طعمه‌های او به تصور اینکه با پرداخت این مبلغ، دیگر لازم نیست جریمه میلیاردی را پرداخت کنند، تن به خواسته‌اش سپرده و مبلغ مورد نظر را به وی پرداخت می‌کردند.

مرد کلاهبردار نیز به محض دریافت مبلغ، فرار را بر قرار ترجیح می‌داد و متواری می‌شد. آخرین شهری که این مرد برای ارتکاب نقشه‌هایش راهی آنجا شده بود، رشت بود. وکیل قلابی صاحب چندین شرکت و کشتارگاه را که از سوی تعزیرات جریمه شده بود شناسایی کرد و با ترفندی که داشت، او را فریب داد و در ازای کاهش جریمه، 190میلیون تومان از وی گرفت و پا به فرار گذاشت. با شکایت این مرد، تیمی از مأموران پلیس آگاهی استان گیلان برای دستگیری این مرد وارد عمل شدند. آنها در بررسی‌های انجام‌شده دریافتند که متهم از افراد دیگری نیز با همین شگرد کلاهبرداری کرده است.

با انجام چهره‌نگاری رایانه‌ای از مرد کلاهبردار، مشخص شد که وی سابقه‌دار است و علاوه بر آن 17سال نیز به جرم عضویت در گروهک منافقین در حبس بوده است. با این اطلاعات جست‌وجو برای دستگیری او ادامه یافت و کارآگاهان در ادامه به سرنخ‌هایی از مخفیگاه وی دست یافتند. مرد کلاهبردار در هتلی در رشت اقامت داشت که این محل به محاصره پلیس درآمد و او در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.سرهنگ فلاح کریمی، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان این خبر گفت:

با دستگیری این مرد، تا‌کنون 15نفر از وی شکایت کرده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد کمترین مبلغی که این مرد از طعمه‌هایش می‌گرفت 100میلیون و بیشترین آن 400میلیون تومان بوده است.وی ادامه داد: کسی که در دام 400میلیون تومانی مرد کلاهبردار گرفتار شده بود، مردی در استان کردستان بود که از سوی تعزیرات به جریمه میلیاردی محکوم شده بود و قرار بود متهم در ازای دریافت این مبلغ، جریمه وی را صفر کند.رئیس پلیس آگاهی استان گیلان افزود:

بررسی‌ها نشان می‌دهد که وکیل قلابی نه‌تنها در گیلان بلکه در استان‌های دیگر هم ازجمله کردستان، اصفهان و یزد نیز نقشه‌هایش را عملی کرده است. این مرد با سفر به استان‌های مختلف در هتل‌ها یا مسافرخانه‌ها اقامت می‌کرد و با پرسه زدن‌ در مقابل دادسرا یا تعزیرات، طعمه‌هایش را شناسایی کرده و آنها را فریب می‌داد. این مرد برای اینکه سرنخی از خودش به‌جا نگذارد فقط از آژانس استفاده می‌کرد و قرارهایش را با طعمه‌هایش در مکان‌های عمومی می‌گذاشت.

براساس این گزارش، مرد کلاهبردار هم‌اکنون در بازداشتگاه به سر می‌برد و کسانی که هدف کلاهبرداری‌های او قرار گرفته‌اند می‌توانند برای شناسایی و شکایت از وی به پلیس آگاهی استان گیلان در شهرستان رشت مراجعه کنند. 

اخبار حوادث - همشهری

 
برچسب ها:
وکیل قلابی
.
اخبار
.
کلاهبرداری میلیونی
.
مالباختگان
.
مرد كلاهبردار
.مروری برگذشته