صفحه خانگی arrow خانواده arrow مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده arrow شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید؟

شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید؟

پرتال باد و مه بخش مقالات خانه و خانواده و روانشناسی قسمت مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده- شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید؟

آکاایران به نقل از مجله سیب سبز: شاید این تلخ‌ترین تجربه زندگی‌تان باشد. از دست دادن کسی که دوستش داشتید و در ذهن خود روزهای پیری‌تان را در کنار او تصور می‌کردید، اتفاقی نیست که یک شبه فراموش و آثارش از زندگی شما پاک شود. اگر شریک زندگی‌تان را به تازگی از دست داده‌اید، همدردی ما را بپذیرید. می‌دانیم که روزهای سختی را می‌گذرانید و احساس می‌کنید توان دوباره شروع کردن را ندارید، اما حتی اگر این اتفاق تلخ‌ترین واقعیت زندگی شما باشد، چاره‌ای جز پذیرفتن آن و تلاش برای عبور از روزهای سخت ندارید. پس با کمک ما چند قدم کوچک اما موثر برای کم‌کردن درد‌های‌تان بردارید.

خودتان را در قفس نیندازید

به خودتان برای پذیرفتن اتفاقاتی که پیش‌رو دارید، فرصت دهید. باور کنید برای رسیدن به نقطه اوج، نیازی به چیدن برنامه‌های قدم به قدمی که تا میانسالی‌تان را در آن پیش‌بینی کرده باشید، ندارید. شما قرار نیست به اینکه چطور باید باقی عمرتان را بگذرانید فکر کنید، بلکه تنها کافی است برای برداشتن قدم بعدی‌تان به جلو برنامه‌ریزی کنید. شما با شرایط تازه و البته دشواری روبه‌رو شده‌اید، پس اشکالی ندارد که با دیدن موانع پیش‌روی‌تان گاهی ناامید شوید یا احساس افسردگی کنید. اما هرگز فراموش نکنید براشتن یک قدم، حتی اگر کوچک باشد از ساکن بودن بهتر است.

ناتوانی‌های‌تان را بپذیرید

شما می‌توانید هزار و یک قدم مثبت برای زندگی‌تان بردارید اما نمی‌توانید همه آنچه برای‌تان ناخوشایند است را تغییر دهید پس بهتر است بر آنچه توان تغییرش را دارید تمرکز کنید و راهی برای ساختن با آنچه از پس عوض کردنش برنمی‌آیید، پیدا کنید. شما شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید و هیچ کس نمی‌تواند تلخی این اتفاق را انکار کند، اما واقعیت این است که شما نفس می‌کشید و زندگی‌تان جریان دارد، پس باید با قدم‌هایی محکم‌تر خود را به این جریان بسپارید و هر روز بیشتر از قبل برای برگشتن به زندگی تلاش کنید.

مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده-شریک زندگی‌تان را از دست داده‌اید؟گیر‌نیفتید

حسرت روزهای از دست رفته را می‌خورید و احساس می‌کنید بعد از همه سال‌هایی که در کنار او گذرانده‌اید، تنها و با دست خالی رها شده‌اید؟ شاید حق داشته باشید اما همان‌طور که گفتیم چاره‌ای جز پذیرش آنچه قابل تغییر نیست، ندارید. راحت‌ترین مسیری که می‌توانید انتخاب کنید، غوطه‌ور شدن در افسوس‌ها و افکار منفی است، اما اگر به دنبال آینده متفاوتی می‌گردید، بهتر است راهی برای گیر نیفتادن در چرخه منفی‌گرایی پیدا کنید. نمی‌توانیم چنین راهی را دقیقا برای‌تان شرح بدهیم چراکه هر آدمی به شیوه خودش این مسیر را انتخاب می‌کند. شاید انتخاب یک سرگرمی جدید بتواند شما را از این حال در بیاورد و شاید هم خودتان توانایی کمک کردن به خود را نداشته باشید و تنها راه پیش‌رو، مراجعه به روانشناس باشد، اما این راه هر چه باشد، باید هرچه سریع‌تر در آن قدم بگذارید و اجازه ندهید که سکون شما را ویران کند. برای دوباره شروع کردن، منتظر زمان خاصی نمانید. همین امروز، روز برنامه‌ریزی کردن دوباره برای زندگی‌تان است. شما باید در کمترین زمان به کسی که پیش از این شکست بوده‌اید تبدیل شوید، پس بپذیرید که عمری جاودان ندارید.

پرتوقع نباشید

باید بپذیرید که احساسات شما بخش طبیعی و غیرقابل حذف از زندگی‌تان است. شما باید یاد بگیرید که هیچ وقت روی یک نقطه نایستید و احساسات ناخوشایندتان را با خود از این سو به آن سو نکشید بلکه ابتدا برای اتفاقی که در کمال ناباوری برای‌تان افتاده سوگواری کنید و سپس با قدم‌های محکم راه اصلی‌تان را در پیش بگیرید.

از همدردها کمک بگیرید

بهتر است با کسی که فقدان مشابهی را تجربه کرده صحبت کرده یا سعی کنید مراوده‌تان را با افراد آرامش‌بخشی که افکار منفی را از ذهن‌تان بیرون می‌کنند، بیشتر کنید. با کمک گرفتن از چنین افرادی به ذهن‌تان اجازه ندهید که در هر فرصتی شروع به منفی‌بافی کرده و شما را به عنوان یک بازنده شکست خورده معرفی کند. شنیدن حرف آدم‌های مشابه و تجربه این احساس که تنها قربانی چنین مشکلی نیستید، می‌تواند آرامش‌تان را بیشتر کند.

دو دو تا چهار تا کنید

برای خانواده‌ها صحبت کردن از مرگ آسان نیست، اما شما نمی‌توانید چنین روزهای تلخی را در سکوت بگذرانید. بهتر است پس از آماده شدن شرایط در مورد اتفاقی که افتاده، صحبت کنید و حتی خود و دیگران را برای ورود به شرایط تازه آماده کنید. برای مثال شما باید مناسبات تازه اقتصادی‌تان را تنظیم کنید، به آینده فرزندان‌تان فکر کرده و برای دوباره از سر گرفتن مناسبات اجتماعی‌تان تلاش کنید.


برچسب ها:
شريك زندگي
.
شریک زندگی فیلم
.
مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده
.مروری برگذشته