صفحه خانگی arrow خانواده arrow مهارتهای زندگی arrow زندگی را آسان بگیرید

زندگی را آسان بگیرید

پرتال باد و مه بخش مقالات خانه و خانواده و روانشناسی قسمت مهارتهای زندگی- زندگی را آسان بگیرید

مهارتهای زندگی-زندگی را آسان بگیریدافرادی که شاد هستند و بیشتر می خندند، خود را به صورت طبیعی از بیماری ها در امان نگه می دارند چون سیستم ایمنی قوی تری دارند و در نتیجه عمر طولانی تری خواهند داشت.  

با دانستن این حقیقت، شاید بسیاری از افراد تصمیم به شاد بودن بگیرند اما چیزی برای شادی و خندیدن پیدا نکنند و تنها بار سنگین مشکلات و نگرانی‌ها راه را برای شاد بودنشان مسدود ‌کند اما نگران نباشید؛ راهکار خندیدن شما دست ماست!

 معجزه مرور خاطرات
هر فردی در زندگی لحظات خوب و شادی‌آوری داشته که به اصطلاح عامیانه یک دل سیر در آن لحظات خندیده و احساس خوبی را تجربه کرده است. با افراد خانواده یا دوستانتان خاطرات آن لحظات خوش را مرور کنید و از تجدید خاطرات خنده‌دار و شاد، لبخند را بار دیگر به لب‌هایتان بنشانید. مخصوصا وقتی دچار کسالت یا ناراحتی شدید، سعی کنید مروری بر گذشته داشته باشید و یکی از لحظات شادتان را در ذهنتان مجسم کنید تا اگر هم نخندیدید، آن شرایط سخت را راحت‌تر پشت سر بگذرانید.

 همه انسان‌ها، دقت کنید؛ همه انسان‌ها! در زندگی مشکلاتی را تحمل می‌کنند و هیچ انسانی در کره زمین وجود ندارد که بدون مشکل باشد. روی این جمله خوب فکر کنید و سعی کنید این حقیقت را ملکه ذهنتان کنید که شما هم از دیگر انسان‌ها مستثنی نیستید. پذیرش این واقعیت باعث می‌شود احساس تنهایی نکنید و مهم‌تر از آن در مشکلاتتان غرق نشوید و زندگی را کمی آسان بگیرید. اگر برای چیزهایی که در یک لحظه و فوری نمی‌توانید تغییرش دهید نگران شوید و بی‌تابی کنید، نه‌تنها مشکلات حل نخواهد شد، بلکه عمق فاجعه را بیشتر می‌کنید چون تاکید روی هر مساله‌ای، باعث تقویت آن می‌شود. سعی کنید زندگی و مشکلات آن را خیلی جدی نگیرید و با این کار انرژی بیشتری در خود به وجود آورید.

 طبیعت، منبع انرژی
هر چقدر بیشتر به طبیعت نزدیک شوید، شادی بیشتری را تجربه خواهیدکرد و راحت‌تر می‌خندید. اگر در فضای سبز هستید، کفش‌هایتان را دربیاورید و اجازه بدهید کف پایتان زمین را لمس کند. ارتباط با طبیعت، روان را با نشاط و کسالت و خستگی را از شما دور می‌کند. گل‌ها را ببویید و با تمام وجود عطرشان را استشمام کنید. حتی اگر از جنگل دور هستید، می‌توانید در یکی از پارک‌ها و فضاهای سبز شهرتان لحظاتی را با خود خلوت و با درختان و فضای اطرافتان ارتباط برقرار کنید تا شادمانی درونتان زنده شود.

 فست‌فود نخورید تا بخندید
خوردن بعضی از غذاها شاید لذت‌های خوب اما زودگذر داشته باشد اما آثار بدی روی سلامت می‌گذارد. فست‌فودها به مرور شما را افسرده و کسل خواهندکرد و تاثیر بدی روی شادی شما می‌گذارند. هر چقدر رژیم غذایی سالم‌تر باشد، به همان اندازه لبخند بیشتری به لب‌هایتان خواهدآمد. اسفناج، شکلات تلخ، آواکادو، سالمون چند مورد از صدها خوراکی‌ای هستند که باعث بالا بردن نشاط و شادمانی شما می‌شوند. آنها را در سبد غذایی خود بگنجانید.

 واکنش سریع ممنوع
هنگام رویارویی با مشکلات یا اتفاق‌های غیرمنتظره، سریع واکنش منفی نشان ندهید. در مورد موضوع کمی فکر کنید و به راه‌حل بیندیشید. زندگی سیاه و سفید نیست و باید همیشه حد تعادل را در آن رعایت کرد. این باور را در خود به وجود آورید که هر اتفاقی در زندگی شما می‌افتد، دارای هدف است و تاثیری خوب روی شما خواهدگذاشت. اگر با این اعتقاد زندگی کنید، بعد از هر تجربه‌ای حتی تلخ و ناگوار، به دنبال جنبه‌های مثبت آن اتفاق خواهیدرفت و قدرت روانی‌تان را بالا می‌برید و شادتر از همیشه زندگی خواهیدکرد. به خاطر داشته باشید که هدف از زندگی، تکامل شماست و فقط از طریق تحمل سختی‌ها و بالا رفتن تجربه‌هاست که هر روز پخته‌تر و بالغ‌تر می‌شوید.

 پرنده‌های خانگی
سرگرم شدن با حیوانات خانگی، مخصوصا پرنده‌ها، اوقات خوبی را برایتان به وجود می‌آورد. مرغ عشق، کاسکو، مرغ مینا، طوطی چند نمونه از پرنده‌های خانگی سرگرم‌کننده هستند که با شیرین‌کاری‌هایشان شما را سرگرم و انرژی زیادی را به اهالی خانه منتقل می‌کنند. از این پرنده‌های سرگرم‌کننده و شیرین غافل نشوید.

برچسب ها:
زندگی آسان
.
مهارتهای زندگی
.
مهارتهای زندگی زناشویی
.
مهارتهای زندگی چیست
.
مهارتهای زندگی برای کودکان
.مروری برگذشته