صفحه خانگی arrow اطلاعات عمومی arrow مقالات مدیریت و بازاریابی arrow موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا

موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا

پرتال باد و مه بخش مقالات مفید قسمت مقالات مدیریت و بازاریابی- موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا
امروزه لاواتزا یکی از مهم ترین شرکت های غذایی در جهان است؛ یک پیشرو در ایتالیا با 47 درصد از سهام بازار خرده (از نظر ارزش). این شرکت در بیش از 90 کشور در بخش های خانگی و غیرخانگی فعالیت دارد (خدمات غذایی، فروش مواد غذایی و صنعت رستورانداری). در سال 2008 کل مبلغ فروش آن بالغ بر یک میلیارد و 12 میلیون یورو بود.

,موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا کمپانی لاواتزا,شرکت غذایی,ایتالیا,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغات

موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود / داستان لاواتزا

مقالات مدیریت و بازاریابی-موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا لاواتزا در سال 1895 با یک مغازه خواروبارفروشی بسیار کوچک با مدیریت لوبیگی لاواتزا در یک محله قدیمی ایتالیا، شروع به کار کرد. آن مغازه کوچک در کارهای پخت و پز و فروش قهوه بسیار حرفه ای و تخصصی شد و در سال 1927 تبدیل به لاواتزایی شد که امروز می بینیم. در اوایل دهه 1960، لاواتزا اولین شرکت در ایتالیا بود که قهوه زمینی بسته بندی شده را به بازار معرفی کرد؛ خلاقیتی که چیزی کمتر از یک انقلاب در صنعت قهوه سازی نداشت، مهر تایید زدن روی کیفیت و تازگی محصولات این شرکت برای ماه ها به لاواتزا کمک کرد تا از طرف مشتریان ایتالیایی به عنوان بهترین شرکت شناخته شود.

در همین حال، موفقیت محصول دیگر شرکت، یعنی پولیتا که نوعی از مخلوط چای ها بود نیز به افزایش تولید منجر شد. در نتیجه در سال 1965 کارخانه ای جدید در شهر یتیموتور نیز شروع به کار کرد که اکنون یکی از مهم ترین کارخانه های تولیدی در جهان است. همچنین در این مدت لاواتزا شروع به برداشتن اولین گام ها در دنیای ارتباطات کرد. تبلیغات تلویزیونی آن با هنرمندی ستارگان ایتالیایی به یادماندنی بودند و شعارهای شرکت که یکی از هنرپیشه های معروف می گفت نیز از خاطر نمی رود؛ مخصوصا شعار «قهوه لاواتزا»، هرچه بیشتر بنوشید، بیشتر شما را به اوج می برد».

,موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا کمپانی لاواتزا,شرکت غذایی,ایتالیا,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغات

موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود / داستان لاواتزادر دهه 1980 شرکت به بازارهای اروپایی نیز گسترش یافت و زیرمجموعه های آن در فرانسه، آلمان، اتریش، بریتانیا و آمریکا باز شدند. در دهه 1990 یک زیرمجموعه در اسپانیا و در 2001 یک زیرمجموعه در پرتغال شروع به فعالیت کردند. پس از آن لاواتزا توجه خود را به سمت بازارهای رو به رشد متمرکز کرد. شرکت، زیمرجموعه ای در برزیل در سال 2005 و یکی دیگر نیز در هند در سال 2007 افتتاح کرد. سال 2008 لاواتزا امتیاز یکی از شرکت های بزرگ برزیل را خرید. از سال 2002 تاکنون حوزه فعالیت لاواتزا در بازارهای جهانی با مسابقه های مطبوعاتی و تبلیغاتی دوبرابر شده است که این به دلیل همکاری 17ساله آن با عکاسان نوآور و خلاقی مانند دیوید لاچاپل بوده است.

,موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود! / داستان لاواتزا کمپانی لاواتزا,شرکت غذایی,ایتالیا,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغات

موفقیت گاهی هم قهوه ای می شود / داستان لاواتزاامروز شبکه گسترده لاواتزا در 90 کشور جهان است؛ از ایسلند گرفته تا آمریکا و استرالیا. همچنین لاواتزا تمایل دارد به کشورهایی مانند لهستان و رومانی نیز نفوذ کند. تاریخ لاواتزا داستانی از یک شرکت موفق است و همچنین داستانی از خانواده ای است که طی چهار نسل با عشق کار کرده اند و تلاش کرده اند که کیفیت، سنت و اصالت را با یکدیگر تلفیق کنند.

منبع: روزنامه آسیا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir


برچسب ها:
شرکت غذایی
.
ایتالیا
.
قهوه
.
مشتریان
.
موفقیت
.مروری برگذشته